Tereza_Terra

Tereza Terra

S dary Země pracuji a tvořím z nich od dětství. Sbírám v divoké přírodě i pěstuji a tvořím nejrůznějšími postupy mnohé k užití vnitřnímu, na kůži, vlasy; i jídlo a nápoje z divokých bylin, a přírodní vonné směsi jak v tekuté formě (parfémy), tak různá vykuřovadla.

Narodila jsem se a vyrostla v Praze, kde jsem vytudovala architekturu do úrovně doktorátů, a měla vlastní architektonickou praxi. Procestovala jsem mnoho divokých zemí zvlášť na východě, potkala a prožila různé krajiny, hlavně milované hory včetně nejvyšších. Teď už skoro dvacet let žiju a tvořím rodinu s třemi dětmi v prastarém domě rekonstruovaném přírodními materiály ve velké divoké zahradě na krásném místě Skalní v Hranicích, blízko Propasti, yoni Terra. Žiju šťastná v přírodě nádherné Moravské brány, chodím bosky, skoro denně jsem v divočině, v lesích, údolích u Bečvy, u lesních jezírek, studánek, koupu se celoročně v lomech. Provázím k sobě, ke zhojení.

Vůněmi se zabývám přes dvě desetiletí, vytvářím vlastní esence, a různé extrakty, destiluji. Vytvořila jsem sbírku více, než tisícovky vonných ingrediencí, ze kterých míchám. Vystudovala jsem dvouletou školu holistické aromaterapie, dvouletou školu tvorby přírodních parfémů, a další školy a vzdělávání stále doplňuji i v zahraničí. Knihovna na Skalní má několik tisíc knih.

Nejvíc je pro mne intimní spojení s Matkou nás všech, Terra.

Miluji Zem.